Podle předsedy ODS Petra Fialy jsou vyjádření Andreje Babiše, ve kterých srovnává svou kauzu dotačního podvodu s politickými procesy padesátých let nehorázná. Fiala zopakoval výzvu, aby Babiš odešel ze sněmovny. K tomu ho společně se Zbyňkem Stanjurou vyzval už ve čtvrtek, několikhodin po zveřejnění žádosti policie o jeho vydání k trestnímu stíhání.

„Je jasné, že kauza Čapí hnízdo musí být vyšetřena – je tu dlouhodobé podezření na dotační podvod. Zároveň je mi ale líto, že její vyšetřování trvá tak dlouho a zasáhne do doby „horké“ fáze volební kampaně. Nepochybuji totiž o tom, že A. Babiš se pokusí ze sebe udělat mučedníka, který čelí nějakému rozsáhlému spiknutí (ostatně už tu máme jeho vyjádření o podobnosti s politickými procesy padesárých let, což je nesmyslné i nehorázné). A že se bude snažit zamlžit poslední čtyři roky vlády koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL, které vláda promarnila,“ uvedl Petr Fiala.

Prý by si přál, aby nadcházející volby byly především střetem programů a idejí. „I proto jsem vyzval pány poslance Babiše a Faltýnka, aby dva měsíce před koncem funkčního období složili poslanecký mandát a nezatěžovali předvolební kampaň touto kauzou víc, než je únosné. Vystavme vládě ve volbách vysvědčení za promarněné čtyři roky – a dotační machinace s Čapím hnízdem nechme policii a soudu,“ uzavřel Fiala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora