Andrej Babiš poblouznil další osobnost, která mu zřejmě pomůže v jeho volební kampani. Pochvalně se o něm totiž z ničeho nic začala vyjadřovat Petra Janů. Známá zpěvačka si myslí, že exministrovi financí lidé závidí úspěch, za dluhopisy může Sobotka s Kalouskem, a je potěšena, že se hnutí ANO nenechalo srazit na kolena.

Janů se oslavně o Babišovi vyjádřila v rozhovoru pro Parlamentní listy a její slova zní jako z učebnice, kterou by psal sám bývalý šéf státní kasy ve spolupráci s prezidentem. „Začala bych tím, že my jsme země, kde se odpustí všechno, ale ne úspěch,“ téměř zopakovala Zemanova slova, která pronesl při odvolání Babiše z funkce.

Další výroky už vypadají jako z pera píáristů Andreje Babiše. „Když se ukázalo, že máme prvního ministra financí, který hospodařil s přebytkem, což se předtím vlastně nikomu nepodařilo, tak jsem si říkala: Chlapče, ti kluci, co spolu ,mluví‛, ti, co jsou tam dlouho, tak těm tys to celé naboural. Tobě se daří a ti po tobě skočí jak slepice,“ říká Janů.

Samozřejmě nezapomněla ani na korunové dluhopisy, které podle mnohých odstartovaly vládní krizi. Přestože jejich problematice rozumí málokdo, zpěvačka má jasno. „Vytáhly se například korunové dluhopisy, které odsouhlasili Sobotka s Kalouskem. A vytáhly se samozřejmě logicky před volbami. Prostě, hledaly se záminky, takové, aby ten člověk odstoupil, protože se mu daří,“ vysvětluje Babišovými argumenty celou situaci.

Přes všechna úskalí, která podle Janů hnutí ANO způsobili politici z ostatních stran, se prý blýská na lepší časy. „Musím na rovinu říct, že mne docela potěšilo, že poté, co se ti kluci všichni urputně snažili dostat to ANO do kolen, tak se zdá, že se z toho dostane. A já jim to přeji,“ uvádí zpěvačka v rozhovoru.

Je tedy zřejmě jen otázka času, kdy se v názvu dalších turné Petry Janů objeví slůvko Agrofert nebo kdy se zpěvačka zařadí mezi podporovatele hnutí ANO, uvedené na jeho webových stránkách.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora