Pirátská strana zvolila jako dnešní sídlo svého volebního štábu sklepní prostory restaurace Uhelna na pražském Smíchově.

Ve straně zavládl obrovský optimismus vyplývající z průběžných výsledků. Piráti se společně s ODS a SPD pohybovali mezi druhým a čtvrtým místem, přičemž hned po prvních desítkách minut po uzavření volebních místností bylo prakticky jasné, že se strana poprvé v historii dostane do poslanecké sněmovny.

Předseda strany Ivan Bartoš přijel společně s dalšími představiteli strany ze Žižkova do štábu v médiích často probíraným „vězeňským“ volebním autobusem.

Ve chvíli, kdy byly sečteny více než dvě třetiny hlasů, měl pro stranu dvě poněkud překvapivá sdělení.

Jednak je mu líto, že se „tradiční“ politické strany příliš nepoučily, kampaň příliš nezvládly, a tudíž ani neuspěly. Radost Pirátů je tak prý zkalena úspěchem stran, jako je ANO či strana Tomia Okamury.

Dále pak nepřímo upozornil na předvolební inzerát od TOP 09 namířený proti ODS a právě proti Pirátům. Bartoš řekl něco ve stylu, že „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Narážel tak na propad preferencí TOP 09. V daném okamžiku se dokonce ještě zdálo, že se TOP 09 ani nedostane do sněmovny.

Kromě členů strany jsou přítomni také příznivci, mezi nimi např. novinářka Saša Uhlová.

Atmosféra ve štábu je vzhledem k výsledkům radostná, podle dosavadních vyjádření Pirátů se však zatím zdá, že se chystají jít do opozice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Jakub Černý
Jakub Černý
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora