Alespoň jedna pozitivní zpráva se rozletěla o víkendu do světa v souvislosti s Českou republikou. Po vítězství populistického miliardáře a úspěchu krajně pravicové SPD v českých volbách se v prestižních světových médiích objevila také informace o vynikajícím vstupu české tenistky Karolíny Plíškové do Turnaje mistryň v Singapuru.

Pětadvacetiletá česká tenistka se utkala se sedmatřicetiletou Američankou Venus Williamsovou a na kurtu za 72 minut ztratila pouze čtyři hry. Sedminásobnou grandslamovou šampionku porazila Karolína Plíšková po setech 6:2 a 6:2 a výborně vstoupila do závěrečného podniku sezony.

Zápas ovšem nebyl tak snadný, jak skóre napovídá. Plíšková vedla v prvním setu především díky skvělému servisu a agresivní hře už 3:1, pak ale ztratila vlastní podání. Komplikace ale Češka nepřipustila, Williamsové vzala podání ještě dvakrát a získala první sadu v poměru 6:2.

Ve druhém setu nastala jediná menší komplikace, a to když Plíšková ve třetí hře odvracela dva brejkboly Williamsové. Kritickou situaci ale ustála a vzápětí sama vzala Američance servis. Ve zbytku utkání už Češka vítězce Turnaje mistryň z roku 2008 nic nepovolila a druhou sadu získala také 6:2.

V úterý se v druhém duelu Bílé skupiny Plíšková střetne s letošní vítězkou Wimbledonu Španělkou Garbině Muguruzaovou. Ta v souboji letošních grandslamových vítězek porazila šampionku French Open Lotyšku Jelenu Ostapenkovou  6:3 a 6:4. Pokud by Plíšková zvítězila a Williamsová porazila Ostapenkovou, Češka by měla jisté první místo ve skupině. V případě, že naopak Ostapenková zdolá Williamsovou ve třech setech, Plíšková si semifinále prestižního turnaje zahraje také.

Pětadvacetiletá Karolína Plíšková se na prestižním turnaji pro osm nejlepších tenistek žebříčku WTA objevila podruhé. Vítězně zvládla vstup do turnaje také loni, pak ovšem po dvou porážkách vypadla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!