Bilance mrtvých po nedělním zemětřesení v Íránu a Iráku vystoupala nad 130. Zraněných jsou stovky. Většina obětí je hlášena z Íránu, kde se podle úřadů počet zabitých ještě zvýší. S odvoláním na státní média obou blízkovýchodních zemí o tom dnes informovala agentura Reuters.

Poslední zprávy z neděle hovořily o přibližně 60 mrtvých. Írán ale nyní aktualizoval bilanci zabitých na více než 120 lidí. Záchranáři stále vyprošťují osoby uvězněné pod troskami. „Doufáme, že počet mrtvých a zraněných příliš nevzroste, ale ještě stoupne,“ řekl zástupce guvernéra provincie Kermánšáh při hranicích s Irákem.

Zraněných napočítalo íránské ministerstvo vnitra 866, napsala agentura DPA. Státní televize ale informovala jen o 300, uvedla agentura AFP.

Irák zatím hlásí méně než deset zabitých a přibližně 50 zraněných, oznámil Reuters s odvoláním na kurdské zdravotníky.

Několik měst na obou stranách hranice zůstalo odříznuto od elektřiny. Tisíce lidí v obavách před novými otřesy vyběhlo na ulice a do parků.

Americká geologická služba USGS lokalizovala epicentrum zhruba 32 kilometrů od iráckého města Halabdža, blízko hranic s Íránem. Otřesy dosáhly síly kolem 7,3 stupně a podle médií je pocítili také v Turecku a části Izraele.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner