V březnu bylo vyhlášeno 700 bankrotů fyzických osob podnikatelů, o 187 více než v předchozím měsíci a zároveň nejvíce od předloňského července. Současně bylo vyhlášeno 68 bankrotů obchodních společností, což bylo o 14 méně než v únoru. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti CRIF − Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.
„Zatímco počty bankrotů a návrhů na bankrot zůstávají u obchodních společností velmi nízké, u fyzických osob podnikatelů jsme v březnu zaznamenali jedny z nejvyšších hodnot za poslední dva roky. Počet návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů byl nejvyšší od dubna minulého roku a počet bankrotů podnikatelů dokonce nejvyšší od července 2015,“ uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.
V březnu bylo zároveň podáno 126 návrhů na bankrot obchodních společností, o devět méně než v únoru. Rovněž bylo podáno 817 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů, o 151 více než v únoru.
Z hlediska hlavních odvětví bylo v březnu nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (16 bankrotů), ve stavebnictví (15) a v průmyslu (deset). Nejméně naopak v odvětvích doprava, skladování, CK (jeden bankrot), ostatní služby (tři) a v ubytování a skladování (rovněž tři).
V březnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze (19 bankrotů) a v Moravskoslezském kraji (11). Po jednom bankrotu bylo vyhlášeno v Královéhradeckém a v Plzeňském kraji.
Bankroty fyzických osob podnikatelů byly v březnu nejčastěji vyhlašovány v Ústeckém kraji, kde jich bylo 84, a v Moravskoslezském kraji, kde šlo o 78 bankrotů. Nejméně to naopak bylo ve Zlínském kraji (17 bankrotů), v Plzeňském kraji na Vysočině (po 30 bankrotech).