Policisté dnes v Ořechu u Prahy pronásledovali v autě Petra Votavu (narozeného v lednu 1985), který nenastoupil do vězení. Na pneumatiky ujíždějícího osobního vozidla policisté stříleli. Nikdo nebyl zraněn. Policisté vozidlo zasáhli, jejich akce však byla neúspěšná. Muž je totiž nyní stále na útěku, pátrají po něm kriminalisté, nasazen je i vrtulník, jak uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„V rámci realizace měla být zadržena osoba, jež nenastoupila výkon trestu, ke kterému byla odsouzena pro majetkovou trestnou činnost,“ řekl Hulan. Muži se ale podle mluvčího podařilo ujet. „Policisté se ho snažili zastavit a použili k tomu donucovací prostředek – střelbu ze služební zbraně, která byla směřována na pneumatiky ujíždějícího vozu,“ dodal Hulan. Muž však ujel a vozidlo bylo nalezeno u potoka v Lahovicích (na jihu Prahy), pražští policisté společně s kriminalisty po něm v okolí stále pátrají.

Hledaný Petr Votava je vysoký přibližně 180 centimetrů, má hnědé oči a hnědé, krátce zastřižené vlasy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!