Jasným důkazem, že se pondělní demonstrace proti Babišovi povedla, je rozčílený Jiří Ovčáček. Ten opět „jel“ jeden tweet za druhým. Část demonstrujících totiž z Václavského náměstí vyšla na Pražský hrad, kde Zemanovi vzkázala několik informací. Například, že Česko není Rusko a že přijdou zas.

A co Ovčáček sděloval světu? „Milion chvilek nenávisti skončil, jak už je tradicí u akcí tohoto typu, děláním ostudy před Pražským hradem,“ poinformoval o tom, že demonstrující skutečně před Hrad dorazili. Zajímavé je, že iniciativu Milion chvilek pro demokracii si „vtipně“ dovoluje přejmenovat. Přitom je to právě jeho šéf, kdo v této zemi šíří nenávist a národ rozdělil na dva tábory.

A co tam ještě měl? Na účtu ČÚTI třeba toto: „Nechápu, proč novináři schůzkám stranických buněk TOP 09 říkají demonstrace,“ konstatoval Ovčáček. Vedení TOP 09 by asi bylo šťastno, kdyby mělo tolik příznivců a kdyby se mu podařilo zorganizovat tak masovou akci. Ovčáček si nevybral dobrý terč. A fakt, že v některých městech na demonstraci přišli členové této strany nebo ODS, případně demonstraci přímo organizovali, znamená, že tito lidé touží po svobodě a demokracii. To je spojuje. Nic víc.

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora