Iniciativa AUVA (Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi) je sdružení občanských aktivistů, kterým není jedno, co Andrej Babiš dělá, a hlavně – co z naší republiky hodlá udělat. Uvedli se například veřejnou akcí, na níž shromáždili pytle a pytle účtenek. Babiš si pro ně, ač v duchu názvu pozván, nepřišel. Proslavili se také „spanilou jízdou“ na svatbu na Čapím hnízdě, kde poskytovali pravdivé informace o celé dotační kauze pana ženicha. Od té doby se nepřetržitě snaží přimět Babiše k veřejnému dialogu před kamerami. Ten jim to sice slíbil rukoudáním – řka, že on dělá byznys na podání ruky, takže slovo platí –, ale slib, jaké překvapení, nedodržel.

Pan majitel ANO se rozhovoru s oponenty vyhýbá. Jediné, čeho je schopen, je pokřikovat, obklopen svými věrnými, nesmyslná nařčení, kým vším jsou podle něho placeni – od Kalouska až po šéfredaktora FORUM 24 Pavla Šafra. Aktivisté z AUVA tedy před sněmovnou oslovili aspoň jednoho z největších Babišových zastánců, poslance ANO Martina Komárka. A nestačili se divit.

Dozvěděli se například, že u nás kdekdo krade, krade DPH, a je v pořádku to o kdekom říkat. A proč je to v pořádku? Prý proto, že „lidi to vědí“. Aha. Může se tedy říkat, že možná krade Babiš?

„Ne! To nemůžete! To už je sprosťárna!“ rozohnil se pan poslanec. Proč je v tom rozdíl, toužili zvědět aktivisti. A bylo jim objasněno, že přece proto, že „je takovej. Je prudkej, je naštvanej…“ Ach tak, no že nás to hned nenapadlo.

Na Youtube a na stránce AUVA se brzy objevilo video se záznamem rozhovoru.

To pana Komárka rozlítilo. V dlouhém ublíženém statusu na Facebooku (#kňů zřejmě bude hashtag celého ANO, ne jen vrchního fňukala Babiše) si postěžoval, jak bylo všechno překrouceno a jeho dobrá vůle zneužita. Mimo jiné tam čteme:

„Trpělivě jsem odpovídal na otázky mladého rozhořčeného muže, který neustále mával nějakým papírem, což mě mohlo navést k poznání, že je nenormální.“

Nevšední úvaha. Pokud tomu tak ale je, konečně víme, co si myslet o normalitě všech poslanců ANO mávajících svorně jako jeden Andrej ve sněmovně modrou brožurkou se soupisem údajných hříchů arciďábla Kalouska.

Není ale divu, že někteří facebookoví diskutéři chtěli na tu hromadu nařčení reagovat. Co ale k svému údivu zjistili? Politik Komárek má profil neveřejný. Což znamená, že kdo chce volenému zástupci něco sdělit, musí ho napřed požádat o „přátelství“ a čekat, zda bude přijato. Mezitím si může číst, kterak zákonodárce nazývá své oponenty sviněmi a prohnanými hajzly, kteří zaslouží na držku. Politická kultura a přístup k občanům jako víno, není-liž pravda?

 

Někteří diskutéři se, vcelku pochopitelně, domáhali vysvětlení, proč má pan poslanec profil takto nastavený. Většina politiků má totiž možnost přidávat komentáře otevřenou pro každého. Objasnění bylo nečekané.

Pan Komárek (tentokrát ze svého druhého účtu Komárkovy noviny) s vážnou tváří tvrdí, že ve vkládání komentářů nikomu nebrání on, nýbrž Facebook. Tazatelé se prý mají obrátit na Zuckerberga. Těžko říct, zda tu mentální retardaci jen předstírá nebo je v době, kdy čile „fejsbůkuje“ kdejaká babička, opravdu tak počítačově negramotný, aby netušil, jak se nastavuje profil. Jsou snad všichni „svědci Burešovi“ počítačoví analfabeti? Aby šéfovi nebylo líto, že on sám nezvládá ani klávesnici?

 

Příkladem je jim velký prudký naštvaný Andrej ve všem. Kolegyně poslankyně je u něj kráva. Kolegové z koalice zm*di. Pravda s láskou něch jdou do p*či. Proč by tedy oponenti nemohli být u pana poslance svině? „Lid“ to jistě ocení. To se bude líbit.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner