Poslední velká debata prezidentských kandidátů, kterou uvedla Česká televize, byla vedena v dobré náladě. Jediný, kdo se milionu diváků nepředstavil, byl Miloš Zeman. Opět nepřišel. A přitom by debatu možná i zvládl, kandidáti seděli, museli chodit jen o přestávce. V debatě se představil Mirek Topolánek, Michal Horáček, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Vratislav Kulhánek a Jiří Hynek.

Z tohoto seznamu jasně vychází, že v superdebatě uváděné Václavem Moravcem nebyl nikdo oplzlý, opilý, nemohoucí, dezorientovaný a sprostý. Všichni přítomní kandidáti byli slušní, vystupovali seriózně, občas i s vtipem. V části, kdy si navzájem kladli otázky, nebyli přehnaně útoční, neobjevily se žádné evidentní podpásovky. Shodovali se v tom, že Pražský hrad je třeba „vyvětrat“. Kritizovali skupinu spolupracovníků Miloše Zemana, jeho vystupování, a to včetně urážky Alexandera Dubčeka z tohoto týdne. Všichni by se za jeho slova Slovákům omluvili, Mirek Topolánek by se za Zemana omluvil celkově.

Mezi drobnými vtipy, které debatu zpestřily, byl například kousek od Marka Hilšera, který si do debaty přinesl Miloše Zemana v podobě zahradního trpaslíka se slovy, že chtěl, aby tam byl s nimi i tento kandidát. S vtipem, i když smutným, se přidal i moderátor Václav Moravec, který v tématu vztahu EU a Ruska řekl, že není pravda, že by se Rusko Evropě vzdalovalo. Naopak se prý přibližuje, protože už je na Krymu…

Čtvrteční superdebata potvrdila, že do prezidentské volby jde několik skutečně kvalitních kandidátů, kteří budou nejvyšší post v zemi zastávat dobře.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora