Festival Okolo Třeboně není už dávno jen pro ty s ešusem na hlavě a čutorou za pasem. V posledních letech se rozrostl už prakticky do celého hudebního spektra. Festival má za sebou 25 úspěšných ročníků a nyní probíhá další.„Každý rok si děláme radost a plníme sny. Podle tohoto klíče vybíráme účinkující a přejeme si nejen spokojené publikum, ale i to, aby se muzikanti cítili v Třeboni dobře. Tomu odpovídá i letošní program,“ říká ředitel festivalu Pavel Barnáš. Nejen muzikou žije Třeboň. Divadlo J. K. Tyla již tradičně zahájilo festival Divadlem Járy Cimrmana inscenací Afrika.

V pátek večer proběhl koncert Hradišťanu s Vlastou Redlem, v sobotu se můžete těšit na Václava Neckáře s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem. Zvláštní atmosféru bude mít svátečně pojatá neděle, kterou odpoledne ozdobí „komořinka“ a autorské písně kapely CimbalClassic a večer dovede do finále Ondřej Havelka s orchestrem MelodyMakers, takže zazní jazz, swing a taneční hudba ze dvacátých, třicátých a raných čtyřicátých let minulého století.

Závěr festivalu obstará v pondělí unikátní spojení kapely Nezmaři s členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří představí v kostele sv. Jiljí koncertní program, s nímž sklízejí velké úspěchy po celé republice. „Máme připravený nový repertoár, takže posluchači se mohou těšit na několik premiér,“ naznačil Pavel Barnáš, který se představí jako violoncellista SOČR. Kromě folku zazní klasika i filmová hudba a jako host vystoupí kytarista a skladatel Lukáš Sommer, který nezmarské písně aranžuje pro fúzi s orchestrem. Takže hurá do Treboně.

 

Pavel Hofman
Pavel Hofman
Fotograf a kameraman deníku FORUM 24
Další články autora