Předseda Slovenské národní rady Andrej Danko vystoupi v televizi, aby se po prezidentu Andreji Kiskovi vyjádřil k situaci po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Nejprve vyjádřil upřímnou soustrast rodinám zavražděných a pak vyzval k trpělivosti.

„Nemůžeme být vyšetřovateli, soudci a katy zároveň,“ uklidňoval Danko rozbouřené emoce. Podle něj je v současné situaci tím nejdůležitějším rozvaha. „Podporujme vyšetřovací tým,“ dodal.

Danko vyzval i politiky, aby nezneužívali této tragédie pro své osobní cíle. „Odmítám špinění nevinných lidí v podobě, jak se dělo minulý týden,“ doplnil předseda Slovenské národní rady.

Slovensko se podle Danka nachází ve složité situaci a je nutné chránit jeho mezinárodní kredit. „Musíme spojit síly, abychom zlo zastavili,“ myslí si.

„Udělám všechno pro to, aby nikdo náš stát neoznačoval za mafiánský,“ prohlásil Danko, ale zároveň prý bude bránit tomu, aby byl s podobnými věcmi spojován každý jen proto, aby byl přiléván olej do ohně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora