Je tu druhý díl seriálu Předvolební bizár. Tentokrát ho věnujeme jedinému kandidátovi. Oldřichu Duchoňovi z Brna. Pan Duchoň před rokem 1989 působil jako opravář strojů v JZD. Rok 1989 z něj pak udělal soukromého podnikatele, opravoval auta. Nyní se ráznými výroky pokouší probojovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jakými? Ten nejzajímavější je asi tento: „Jedna z posledních možností vyměnit samet za klacky. Jinak Apartheid.“

Není zcela jasné, proti komu a za co je třeba použít klacky. Na odpůrce komunistů? Nebo snad chce říci, že revoluce v roce 1989 byla ke komunistům až příliš měkká a že by si zasloužili klacky oni? Možná. Možná by měl i pravdu, vzhledem k tomu, že se nám rýsuje vláda bývalého komunisty (a pravděpodobně agenta StB) podpořená komunisty.

Jenže Oldřich Duchoň patrně volá po použití klacků proti migrantům. Ti nás sice nijak neohrožují, nechtějí k nám, ale proč obyvatele trochu nevyplašit, že? Vyhrožuje, že nás čeká apartheid. Oficiální formulace tohoto termínu je: „Nelidské zločiny páchané v rámci institucionalizovaného režimu systematického útlaku a nadvlády jedné rasové skupiny nad jinou rasovou skupinou nebo skupinami a páchané s úmyslem zachovat tento režim.“ To se mu moc nepovedlo.

Pan Duchoň by si měl zjistit, co se v naší zemi dělo v letech 1948–1989. Možná bude překvapený…

V galerii přinášíme hned několik předvolebních poutátek pana Duchoně. Uznejte, speciální díl v seriálu Předvolební bizár si skutečně zaslouží.

Že se na nich dívá do nebe a v bublině stojí: „Ty to vidíš!“ je už jen pomyslnou shnilou třešínkou. Věřící spoluobčany komunisté zavírali, okrádali a vraždili. Tak by si měl pan Duchoň dát pozor.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora