Bojkot Babiše, do kterého se postupně zapojují umělci, poradci premiéra nepodceňují. Dokonce se zdá, že je Babišovi ouvej. Jak jsou na něj všichni zlí, si postěžoval i u Jaromíra Soukupa, v časopisu Týden. Právě u Soukupa mají Babiš, Zeman a Okamura dostatečný prostor vždy, když to pánové potřebují. A tak se v dnešním vydání Týdne můžeme dozvědět, že je pan premiér nějaký ublížený.

Opět opakuje, jak léta platí různé umělce a že teď dokonce by chtěl sehnat peníze na opravu památek. A přesto všechno ho umělci odmítají. „Já jsem v minulosti desítky let kulturu podporoval, moje bývalá firma podporovala mnoho zpěváků. Někteří se teď angažují proti mně. Jako ministr financí jsem navyšoval peníze pro filmaře. Teď se snažíme sehnat peníze do rozpočtu na opravu kulturních památek, takže moc nechápu, co je mi vyčítáno,“ odrecitoval Týdnu Babiš.

Opět ani písmenkem nepřipustil, že by „odbojným umělcům“ mohlo jít o něco úplně jiného, než jsou peníze. Třeba o svobodu, demokracii a budoucnost této země. Bankovky Agrofertu totiž nestačí na všechno, jak teď pan premiér může vidět.

Pro umělce je to dobrá zpráva. Premiér a jeho tým z nich mají strach. Jinak by se Babiš před cestou do Řecka, kam on nechtěl, ale Monika ho tam odvlekla (svěřil se na FB), neobtěžoval komunikací se Soukupovci. A opět, kdyby PR tým Babiše nevěřil vážnosti situace, Týden by tématu nevěnoval titulní stranu.

Pro Babiše je nejhorší, že věnovaný prostor nijak nevyužil. Opět z rozhovoru vychází jako ublížený chudáček opakující stále stejné fráze a prázdné věty.

Další bod pro umělce.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora