Prezident Miloš Zeman opět prokazuje své hluboké pohrdání českou společností. Dnes si připomínáme výročí 49 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Jedna z nejtemnějších kapitol našich dějin by měla být připomínána rok co rok. Kdo jiný by ji pak měl připomínat než český prezident. To by ale na Hradě nesměl sedět prokremelský soudruh, který by jakýmkoliv projevem sympatie s národem, který prožil přes dvacet let sovětské okupace, hluboce urazil své ruské přátele, kteří mu zafinancovali první prezidentskou kampaň a velice pravděpodobně i tu druhou. Možná tak nakonec uvidíme nad Hradem oslavný ohňostroj.

Prezident Miloš Zeman o výročí 21.srpna 1968 mlčí, webové stránky Hradu www.hrad.cz mlčí, prezidentovy osobní stránky www.zemanmilos.cz mlčí, Zemanův facebookový profil mlčí. Jediná vyjádření k výročí okupace umístil na Twitter prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Člověk by si ale rád vyjádření prezidenta republiky k 21.srpnu 1968 přečetl. Jen by nějaké muselo být. Svým dalším příspěvkem Ovčáček vysvětlil, proč se Zeman jakýchkoliv projevů účasti raději zdržel.

Nebývá než doufat, že 50. výročí okupace Československa si Hrad v roce 2018 připomínat bude. Podmínka je jediná. Zvolit si zkraje roku 2018 jiného, neproruského prezidenta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!