Bude tomu bezmála pět let, co jeden z tehdejších prezidentských kandidátů, Karel Schwarzenberg, na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zveřejnil svéráznou lékařskou zprávu o svém zdravotním stavu. Nyní, kdy máme pětiletou zkušenost s prvním přímo voleným prezidentem Milošem Zemanem, není na škodu přečíst si několik tehdejších reakcí na Schwarzenbergův příspěvek a podívat se na ně ze zorného úhlu dneška.

 • Malá otázka na konec: vážený pane ministře, kolik schodů jste schopen vystoupat, aniž se musíte zastavit a popadnout dech? Pochybuji, že si pamatujete svoji poslední chůzi do více než pěti schodů.
 • Prosím Vás, nechte tyto funkce už konečně někomu mladšímu.
 • Dávat zdravotní zprávu ve stylu „je mi skoro sto, ale příštích pár let ještě nepojdu, tak se nebojte mě volit“ mi přijde šílený. Pana Karla jsem si kdysi vážil, ale pak přišel návrat do politiky, předsedování Kalouskovu svinstvu s názvem TOP09 a ještě se v požehnaném věku cpát na Hrad??? Máte to vážně zapotřebí????
 • Možná zpráva od psychiatra by zaujala, ale i nepsychiatr by vám řekl, že ve vašem případě kandidovat na prezidenta je pošetilé a nerozumné. Máte po sezóně!
 • Vážně někoho zajímá somatický stav prezidentských kandidátů? Spíš by měli všichni podstoupit psychiatrické vyšetření. Uznávám, narcistická porucha osobnosti se léčí velmi špatně…
  Demence se dá jen korigovat, ale při neklidu jsou indikována antipsychotika (často parenterálně).
 • Pane blogere, když si čtu názory, proč Vás volit lidi nebudou, připojím se a napíšu 2 názory, které mi na Vás vadí (osobně nebudu volit nikoho). Prvně je to Váš věk. Druhý je, že jste se spokojil s podporou poslanců a senátorů a nebojoval o podpisy, i když byste je nejspíše sehnal…
 • Kdyby byl Schwarzenberg soudný, tak by nekandidoval. Jeho usínání není přítomno „jen“ v parlamentu, ale zároveň i při mezinárodních jednáních, kdy dochází k trapným chvilkám.
 • Právě přesně z těchto důvodů zde volám po psychiatrickém vyšetření knížete Karla. Nemyslím to jako ironii nebo jeho urážku, ale jako striktně racionální záležitost, jako obranu společnosti proti důsledkům stupidního jednání, které může mít katastrofální následky, zvláště chystá-li se dotyčný stát vrchním velitelem ozbrojených sil(!)
 • Ale přesto, nezlobte se na mě, je to už politik za zenitem svých sil a určitě si zaslouží odpočinek a neříkejte mi, že tu není žádný jiný Čech, který by mohl být prezidentem. Pan kníže by si to měl uvědomit a prokázat tak službu svému národu a na prezidenta nekandidovat. To bylo zvykem v bývalém Sovětském svazu, že se za prvního představitel státu volil člověk, který už byl tak unavený, že všichni pak trnuli hrůzou….
 • Až bude kníže spát i ve stoje, bude ho občas třeba podepřít, nebo k něčemu přišroubovat.
 • No, ale stejně bych řek, že více než 5 let už nedodýchá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner