Nejméně 37 lidí zemřelo při dnešním požáru v obchodním centru na Sibiři. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na mluvčího zasahujících hasičů. Dalších 43 lidí utrpělo zranění a až 70 osob úřady pohřešují. První zprávy hovořily o pěti obětech. Příčina požáru vyšetřuje.

 Požár vypukl ve čtyřpodlažním obchodním centru v sibiřském městě Kemerovo vzdáleném asi 3000 kilometrů východně od Moskvy. Podle místního gubernátora Vladimira Černova bylo 13 mrtvých těl nalezeno v jednom z kinosálů.

Mezi první pěticí identifikovaných obětí bylo dítě, tři ženy a muž, uvedli vyšetřovatelé a ruský tisk. Zda oběti požáru zabil dým, či podlehly popáleninám, policie zatím nesdělila.

Pořár podle hasičů vypukl v nejvyšším patře centra a rozšířil se na plochu 1600 čtverečních metrů. Hasičům se již oheň podařilo dostat pod kontrolu.

Nákupní centrum s celkovou plochou 23.000 čtverečních metrů bylo otevřeno v roce 2013 a kromě obchodů se v něm nachází bowlingová herna, kinosály a dětské centrum.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner