„Kam zmizel mlíkař?“ Tak zní věta z legendárního snímku Skřivánci na niti. Mizeli tam lidi, kteří se stavěli proti režimu. Něco podobného se děje i teď. Mizí policisté, kteří se staví proti novému režimu a dovolují si stát za vyšetřovateli kauzy premiéra v demisi, případně si dovolují neskandalizovat tyto vyšetřovatele.

Zmizel šéf GIBS Michal Murín. Babiš mu řekl, že odstoupí sám, nebo se skandálem. Murín odmítl. Babiš na něj následně vytvořil tak silný tlak, až Murín musel kvůli zdravotním problémům odstoupit. Proč GIBS? Protože tento útvar může skandalizovat, vyšetřovat, stíhat a hnát před soud jakéhokoliv policistu v zemi. Včetně generálů a elitních detektivů. Tento útvar má nově v moci Babiš. Ten, který je podle policie a evropských vyšetřovatelů dotačním podvodníkem.

A teď mizí i šéf pražské policie Miloš Trojánek. Je to právě generál Trojánek, kdo se ostře postavil za vyšetřovatele Čapího hnízda, na kterého vytváří Babiš cílený nátlak již řadu měsíců. Pomlouvá ho kde může, útočí na něj pomocí svých PR pracovníků ve svých médiích. Trojánek vyšetřovatele bránil před útoky, stál za nimi a trval na tom, že vyšetřování nesmí nikdo ovlivňovat. Teď Miloš Trojánek zřejmě odchází. Co za jeho odchodem je, zatím není zřejmé. Je to náhoda?

Dalším, kdo dost možná zmizí, je elitní detektiv Pavel Nevtípil. Údajně ve svém okolí řekl, že když odejde Trojánek, dlouho na své pozici nezůstane. Byl to Nevtípil, kdo dokázal kauzu Čapí hniízdo, navzdory enormnímu tlaku Babiše a spol., vyšetřit a dostat do současného stavu. Nevtípil své postupy a závěry obhájil před poslanci i před dozorujícím státním zástupcem. Poslanci, kteří viděli vyšetřovací spis, řekli, že jeho závěry i postupy jsou jasné. Nevtípil je další na řadě. Otázkou je, zda už dostal od okolí Babiše nabídku odejít po dobrém, nebo po zlém a jakou účelovku na něj temné síly chystají.

Je to strašidelné. Čeho se ještě dočkáme?

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora