Stranu Pirátů volilo mnoho svobodomyslných a demokraticky orientovaných Čechů proto, že uvěřili soustavné a nesmírně prolhané kampani proti tradičním demokratickým stranám a jejich osobnostem. Bylo by zajímavé zjistit, jak se těmto voličům jejich nová strana líbí. Jestli je právě zavádění referend v době silné východní manipulace anebo prolamování bankovního tajemství v době vlády Agrofertu pro tyto voliče tím pravým ořechovým.

Je silně pravděpodobné, že mezi stranou Pirátů a jejími voliči se otevírá ohledně názorů stále hlubší propast, která je shodou okolností totožná s hranicemi liberální demokracie a prostředí individuální svobody a ústavních práv.

Zřejmým dokladem, že tu taková propast existuje je i fakt, že se předseda Pirátů Ivan Bartoš zlobí, že jsme na webu FORUM 24 přinesli tento článek: Ztráta práva na bankovní tajemství. Piráti, ANO, SPD a KSČM prosadili další skandální návrh.

Bartoš přirovnal přitom FORUM 24 k dezinformačnímu webu Parlamentní listy, který soustavně šíří ruskou propagandu a patří k tomu nejostudnějšímu, co si lze v médiích vůbec představit.

Inu, asi se opravdu naštval.

Přitom ale nevyvrátil podstatu informace: Piráti spolu s komunisty, okamurovci a s hnutím ANO prosazují prolomení bankovního tajemství v novele, která má aplikovat celkem nevinnou směrnici Evropské unie o boji proti praní špinavých peněz. Požadované předávání informací o podezřelých účtech a transakcích, z nichž by mohly plynout rozsáhlé daňové úniky, chtějí Piráti vztáhnout i na předávání informací úředníkům české finanční správy. A prosazují to společně s Babišovou mocenskou frontou.

Stručně řečeno: V době, kdy má nejsilnější domácí ekonomický subjekt pod kontrolou ministerstvo financí, Piráti prosazují, aby finanční správa mohla lézt lidem na jejich účty. To je opravdu děsivé.

Protože mezi našimi čtenáři je i mnoho voličů Pirátů, rád bych se nyní obrátil na předsedu této strany: Prosíme, pane Bartoši, vysvětlete nám to. Rádi Vám k Vašemu vysvětlení poskytneme prostor. A když se přitom pokusíte i objasnit, proč v době zvyšující se ruské subverze a s tím související manipulace veřejností prosazujete zavádění referend, bude to pro liberální čtenáře nepochybně také zajímavé.

Pavel Šafr, šéfredaktor

FORUM 24

Pavel Safr Twitter Banner

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora