Stranu Pirátů volilo mnoho svobodomyslných a demokraticky orientovaných Čechů proto, že uvěřili soustavné a nesmírně prolhané kampani proti tradičním demokratickým stranám a jejich osobnostem. Bylo by zajímavé zjistit, jak se těmto voličům jejich nová strana líbí. Jestli je právě zavádění referend v době silné východní manipulace anebo prolamování bankovního tajemství v době vlády Agrofertu pro tyto voliče tím pravým ořechovým.

Je silně pravděpodobné, že mezi stranou Pirátů a jejími voliči se otevírá ohledně názorů stále hlubší propast, která je shodou okolností totožná s hranicemi liberální demokracie a prostředí individuální svobody a ústavních práv.

Zřejmým dokladem, že tu taková propast existuje je i fakt, že se předseda Pirátů Ivan Bartoš zlobí, že jsme na webu FORUM 24 přinesli tento článek: Ztráta práva na bankovní tajemství. Piráti, ANO, SPD a KSČM prosadili další skandální návrh.

Bartoš přirovnal přitom FORUM 24 k dezinformačnímu webu Parlamentní listy, který soustavně šíří ruskou propagandu a patří k tomu nejostudnějšímu, co si lze v médiích vůbec představit.

Inu, asi se opravdu naštval.

Přitom ale nevyvrátil podstatu informace: Piráti spolu s komunisty, okamurovci a s hnutím ANO prosazují prolomení bankovního tajemství v novele, která má aplikovat celkem nevinnou směrnici Evropské unie o boji proti praní špinavých peněz. Požadované předávání informací o podezřelých účtech a transakcích, z nichž by mohly plynout rozsáhlé daňové úniky, chtějí Piráti vztáhnout i na předávání informací úředníkům české finanční správy. A prosazují to společně s Babišovou mocenskou frontou.

Stručně řečeno: V době, kdy má nejsilnější domácí ekonomický subjekt pod kontrolou ministerstvo financí, Piráti prosazují, aby finanční správa mohla lézt lidem na jejich účty. To je opravdu děsivé.

Protože mezi našimi čtenáři je i mnoho voličů Pirátů, rád bych se nyní obrátil na předsedu této strany: Prosíme, pane Bartoši, vysvětlete nám to. Rádi Vám k Vašemu vysvětlení poskytneme prostor. A když se přitom pokusíte i objasnit, proč v době zvyšující se ruské subverze a s tím související manipulace veřejností prosazujete zavádění referend, bude to pro liberální čtenáře nepochybně také zajímavé.

Pavel Šafr, šéfredaktor

FORUM 24

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora