V neděli se v Manchesteru uskutečnil jedinečný koncert k uctění památky obětí teroristického útoku na vystoupení Ariany Grande. K nim se bohužel přidal ještě smutek za oběti teroristů z Londýna. Velká Británie ale opět ukázala, o jak jedinečný a silný národ se jedná. A jak daleko k němu máme a mít budeme.

Jen tak pro ilustraci. Chcete pozvat ty největší hvězdy současné populární hudby, má to být velká show, která udělá mnoha lidem radost a umožní jim zároveň vyjádřit solidaritu s oběťmi, jejich rodinami, s těmi nádhernými městy i s celou zemí.

Takže zazpívá Robbie Williams, který vybere jako první písničku Strong, v níž změní refrén, a desítky tisíc lidí spolu s ním zpívají: Manchester, we’re strong! (Manchestere, jsme silní). Všichni tančí, popíjejí a smějí se. A ukazují teroristům, kteří se právě tuhle normální stránku západoevropské civilizace snaží zničit, že se jim to jen tak nepodaří. Protože oni jsou silní.

Na koncertě kromě pořadatelky Ariandy Grande a zmiňovaného Williamse zahráli interpreti jako Marcus Mumford, Take That, Niall Horan, Little Mix, Pharrell Williams, Miley Cyrus, Justin Bieber, Usher, Katy Perry, Coldplay nebo The Black Eyed Peas.

A teď si to představte v České republice. Sice by už tady různí Ovčáčkové svolávali domobranu, ale vy byste si přesto řekli, že pozvete ty nejznámější a nejoblíbenější zpěváky.

Tak nejprve Karel Gott no, je to trochu škoda, ale ten zrovna věří na ilumináty. Pak si ale vzpomenete na Lucii Bílou, každý ji má rád a vždycky mluví o tom svém velkém srdíčku. Jenže. „Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit… Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí,“ řekla před časem v rozhovoru žena, kterou ocenil prezident Miloš Zeman.

Takže si zase pustíte ten koncert z Británie a zapomenete na to. Velká Británie dala lekci celému světu a nám, kteří nečelíme ani zlomku toho, co ohrožuje je, ještě o něco větší.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora