Vzpomínáte si také na atmosféru před prezidentskými volbami v USA? Ruská pátá kolona šílela při představě, že by se hlavnou státu stala Hillary Clintonová a všichni svorně s prezidentem Milošem Zemanem v čele (kterému to ovšem nebylo nic platné a nikdo ho do Bílého domu nepozval) podporovali Donalda Trumpa. Jakmile se ale ukázalo, že Trump nebude tím, kdo nechá jejich oblíbence Bašára Asada zabíjet děti chemickými zbraněmi, je zase jasno.

Ti, kd podlézají Vladimiru Putinovi, se často snaili tvářit, že nic takového nedělají, protože je to právě Trump, koho dlouhodobě podporují a obdivují. A Trump přece chtěl Ameriku znovu velkou. A co teď?

V sobotu ráno se zdálo, že zase vidíme odlesk starého dobrého světa, ve kterém USA brání alespoň některé pozice normality. Vidíme, že není možné beztrestně používat chemické zbrně na vlastní obyvatelstvo. A vidíme dokonce, že se s USA spojily Velká Británie a Francie.

A co se stalo u nás? Proruská fronta se k věci postavila jednoznačně: Komunisté, Miloš Zeman (Jiří Ovčáček), fašistická SPD, proruské Foldynovo křídlo ČSSD, Václav Klaus ml., konspirátoři z Parlamentních listů od Spencerové po Vyvadila… Všichni svorně sdílejí stejný názor.

Ten, který je proti našim spojencům a pro Putina. Na svou lásku k Trumpovi tak velmi rychle zapomněli.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora