Politická kultura. To je věc, o níž se v posledních letech a měsících zdálo, že nás definitivně opustila s příchodem dvojice Zeman-Babiš. Ale nestalo se tak. Jak již předpověděla Superdebata na České televizi, Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer i Mirek Topolánek se zachovali slušně, čestně a s noblesou, podpořili Jiřího Drahoše a postavili se ke svému nepostoupení čelem. A za to bychom jim měli poděkovat.

Případná změna na Pražském hradě by pro naši zemi znamenala opravdu hodně. Nyní vidíme něco, co se nepodařilo vážně dlouho. Podání ruky, nabídka pomoci, opravdová úroveň, v případě Michala Horáčka až státnický projev.

Žádná nenávist, žádná zášť, přestože všichni kandidáti museli po dlouhé kampani zažít velké zklamání, se neobjevila. Všichni totiž vidí, že právě Miloš Zeman je důvodem legitimizace nenávisti, lži a pohrdání.

Všichni pánové se tedy zachovali velice slušně. A slušnost není slabost, je to síla, která má šanci zvítězit a které věříme, že v České republice, kde momentálně máme takového prezidenta a spolu s ním trestně stíhaného premiéra s minulostí agenta StB, nakonec převáží.

Děkujeme tedy pánům Horáčkovi, Hilšerovi, Fischerovi i Topolánkovi a doufejme, že ani jejich voliče nebude brzdit momentální zklamání. Ty nejdůležitější volby proběhly již v říjnu 2017, ale ty, které nám mohou alespoň trochu pomoci, budou za čtrnáct dní.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora