Hlavním problémem lobbistické organizace Rekonstrukce státu, která si dlouhodobě uzurpuje právo určovat to, co by politici měli nebo neměli prosazovat, je v současnosti nový zákon o registru smluv, který je podle ní nedostatečný. Za jeho prosazení vede dokonce kampaň a po republice rozvěsila billboardy − místo toho, aby se zaměřila na nejzásadnější problém naší země − Andreje Babiše, který jako ministr financí a možný budoucí premiér čelí tolika podezřením jako už dlouho nikdo před ním.

Protikorupční organizace jsou na vytváření pseudoproblémů skutečnými odborníky. A tak se dlouhé týdny, zatímco se nejasnosti kolem Čapího hnízda a Babišových dluhopisů vrší stále víc, zabývají právě registrem smluv, jako by to byla věc, která zachrání Českou republiku od všeho zla.

Naprostým vrcholem jsou ale zesměšňující billboardy (už jen fakt, že celá billboardová lobby je sama o sobě velmi problematická, by ke kritice stačil). Takhle totiž podle Rekonstrukce státu pravděpodobně vypadají argumenty.

Dne 18. dubna dokonce Rekonstrukce státu pořádá Happening za 150 miliard. „Politici si rádi hrají na kouzelníky či na schovávanou. My si budeme hrát s nimi tak, aby byl Registr smluv odtemněn a v Českorupční republice zavládla transparentnost,“ píše se v popisku akce.

Doufejme tedy, že transparentnost, kterou bude řídit člověk, u nějž není jasné, kde vzal majetek, zda nepodváděl na daních nebo při přijímání evropských dotací a zároveň je tím, kdo podobné věci kontroluje, bude pro Rekonstrukci státu dostatečná.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora