Koncerty známých jmen i začínajících hudebníků, divadelní představení talentovaných umělců i neobvyklé výstavy často spojené s charitou nabízí proslulý klub Rock Café v Praze na Národní třídě. Také na letošní rok je připraven pro návštěvníky pestrý a zajímavý program. „My si zakládáme na podpoře mladých, perspektivních a talentovaných kapel. Jsme pro ně takový inkubátor a za 27 let naší historie jich u nás vyrostlo hodně, které se prosadily a příležitostně u nás stále hrají. Typickým příkladem je Vypsaná Fixa,“ uvedl produkční Šimon Blaschko.

Pracovníci Rock Café nyní aktivně domlouvají koncerty zahraničních interpretů, jak velkých jmen, mezi něž patří Dog Eat Dog, Onyx, Ugly Kid Joe a Little Big, tak mladých s velkým potenciálem, jako jsou Blackout Problems, Shawn James and The Shapeshifters, Saturdays Heroes nebo Not On Tour. Pokud se podaří jejich vystoupení domluvit, mají se návštěvníci, nač těšit.
Samozřejmě vystoupí i domácí kapely, například na konci února to bude česká legenda Sto zvířat.

Unikátní jsou také pravidelné večery se Slam poetry, které se konají zhruba jednou za čtvrt roku. Rock Café se ovšem nevěnuje jenom rocku, ale i jiným hudebním žánrům, a tak začátkem března v něm vystoupí americká hiphopová legenda Onyx. A mají některé začínající kapely na to, aby se dostaly na takovou úroveň jako jejich nyní slavní předchůdci? „Mezi těmi, které u nás letos vystoupí, jsou pracovité skupiny, které mají potřebný tah na branku a mohou to dotáhnout daleko. Konkrétní jména však neřeknu, abych náhodou na někoho nezapomněl,“ řekl Blaschko.

V klubu rovněž dávají šanci i mladým hercům a začínajícím souborům, které by jinde příležitost nedostali. Mezi nejúspěšnější patří Underground Comedy, který bývá pravidelně vyprodán. Jejich dalším a čím dál tím úspěšnějším projektem je také pořad Nesem vám noviny, který se zabývá aktuálním politickým děním. Letos v klubu vystoupí i soubory studentské nebo čerstvých absolventů uměleckých škol. Pozoruhodné je Divadlo utlačovaných, které ve svých hrách upozorňuje na vážné společenské problémy, jako jsou například šikana, rasismus nebo sexuální obtěžování. Při jeho představeních mohou diváci vstupovat do děje a ovlivňovat osudy postav.
V klubu se konají také výstavy, které se střídají po měsíci. V létě zde bude pozoruhodná expozice tří jihoamerických výtvarníků. „Naší filozofií je také dávat prostor různým charitativním organizacím nebo mladým fotografům, kreslířům a grafikům,“ objasnil Blaschko.

Další podrobnosti jsou na www.rockcafe.cz

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner