Známý spiklenec z lánské schůzky se Zemanem a rekordman, pokud jde o počet lží na vteřinu v přímém přenosu, Michal Hašek se rozhodl, že radou nezarmoutí. Tak se do toho na svém facebookovém účtu včera (neděle) pustil.

„Jaký důvod měli voliči od říjnových voleb podpořit ČSSD? Sebereflexe odpovědných funkcionářů nulová, pokus o restart pouze kosmetický svoláním jednodenního sjezdu, zamítnutá přímá volba předsedy atd. atd.,“

„A hlavně – politika pro voliče nikde, pouze klasické mocenské kšefty s funkcemi (sněmovna) či zákulisní dohody k mimořádnému sjezdu, prostě klasika, která však socdem potápí den za dnem. Kde jsou klasická sociálně demokratická programová témata? Progresivní zdanění, zdanění vývozu kapitálu, úprava církevních restitucí, dostupné bydlení pro mladé rodiny a pro seniory…“

Pan Hašek teď bude makat ve sněmovně jako asistent poslance Jiřího Běhounka za tisíc korun měsíčně (dostane ale průkazku na vstup do sněmovny). Myšlenkami nešetří. Jak se vyjádřil už dříve, nelíbí se mu, že se někteří zastupitelé nechtějí jako ozdobný kompars účastnit volební kampaně Miloše Zemana, kterou maskuje tím, že jako hlava státu navštěvuje nezištně občany. (Za jejich peníze.)

To, co Hašek radí jako živou vodu pro soc. dem., je stará socialistická veteš obohacená o lokální prvky (úprava církevních restitucí). Žádný Blair a „třetí cesta“, nejsme v Británii, kde se s tím vyhrávaly volby. Je třeba zase ubrat nějaké hlasy Babišovi, který umí prodat všechno včetně sociální péče a praturů na farmě.

Představa, že by snad ČSSD mohlo zachránit nějaké spřátelení se se Zemanem, je taky dost z říše utopických snů. U Zemana je jen otázkou času, kdy zmizí. ČSSD také škodil, jak mohl, protože nepřekousl, že ho strana nechala v dávných dobách, když ještě prezidenta volil parlament, jako kůl v plotě. Za pomocí vehiklu přímé volby a Šloufa se dostal nakonec na Hrad a rozhodl se, že si destrukci užije. Destrukce se ale nakonec zákonitě mění v sebedestrukci, která už ze Zemana vyzařuje z činů i očí, pokud výraz vyzařuje není poněkud eufemistický. Jen blázen by naskakoval na zjevně se potápějící loď.

Lhář a intrikán Hašek by se měl stáhnout někam do pozadí a využít příležitost mlčet. Nejspíš to ale neudělá a bude si zálibně prohlížet svou novou kartičku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora