Se závažným prohlášením přišel šéf pražské policie. Kdosi se snaží znevěrohodnit vyšetřovatele, kteří rozkrývají údajný dotační podvod předsedy vlády a jeho okolí. „V posledních dnech se opět některá média i jednotlivci snaží zdiskreditovat a znevěrohodnit osobu hlavního vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo. Objevují se tak opakovaně nejrůznější spekulace a pochybnosti o nezávislosti policejního vyšetřování,“ uvedl brigádní generál Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

„Již v polovině srpna jsem byl nepříjemně zaskočen snahou některých osob o zpochybnění nezávislosti policejního vyšetřování této kauzy, kdy tyto osoby pro dosažení svých cílů neváhaly zneužít i některá média či sociální sítě. Nyní, po několika měsících, se situace evidentně opakuje,“ píše šéf policie Miloš Trojánek. Tím, kdo na vyšetřovatele vytrvale útočí, je především premiér Andrej Babiš, jeho pravá ruka Jaroslav Faltýnek a média Agrofertu.

Miloš Trojánek se dále zastal těch, kteří údajný dotační podvod předsedy vlády rozkrývají. „Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo, který dlouhodobě patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality, je opět stavěn do negativního světla v souvislosti s vyšetřováním jiných kauz. Proti těmto snahám o diskreditaci a znevěrohodnění hlavního vyšetřovatele se důrazně ohrazuji. Znovu zdůrazňuji, že pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze. Vzhledem k této skutečnosti proto absolutně vylučuji jakýkoli politický zásah do vyšetřování a odmítám spekulace o nezákonnosti postupu policejního orgánu,“ uzavřel ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora