Pozdní registrace volebního účtu Mirkem Topolánkem zaváněla pokutou. Mnozí kritici bývalého premiéra se těšili, jak dostane co proto. Bohužel pro ně správní řízení zahájeno nebude. Budou si tak muset najít náhradní téma, které by mělo „Topolovi“ zlomit vaz a pomoci k jeho neúspěchu v prezidentské volbě.

A musí se nechat, že toho je dost, co se dá k negativní kampani proti bývalému předsedovi ODS použít. V politické kariéře Mirka Topolánka jsou místa, kterými se rozhodně nechlubí, ale je třeba si také připomínat to, co se pravicovému politikovi podařilo a čím se zasloužil o dobré renomé České republiky.

Je fér komentovat jeho úspěchy i pády, ale měly by se zmiňovat oba Topolánkové. Ten „hodný“ i ten „zlý“. To ovšem kritikům nikdo nevysvětlí. Je totiž daleko jednodušší prvoplánově útočit než hledat rozumné a věcné argumenty, proč je expremiér neakceptovatelnou figurou v prezidentské roli.

Andrej Babiš, jeho šéfredaktor Plesl nebo Miloš Zeman se zmohou pouze na trapné opakování sousloví Dalík a korupce, někdy zazní Toskánsko. To by ovšem ve výsledku mohlo Topolánkovi pomoci. Funguje to totiž úplně stejně, jako když Babišovi budete neustále předhazovat Čapí hnízdo. Občany to začne otravovat a místo znechucení nad tím, že ministr možná kradl, přejdou do defenzivy a Babiše začnou chránit.

Pro „Topola“ by tak bylo nejlepší, kdyby všichni, kteří ho kritizují, používali pouze argumenty těch, kteří se ho bojí nejvíce, tedy prezident a budoucí premiér. Takto ubohé „střely“ dokáže muž Topolánkových parametrů odrážet bez mrknutí oka a ještě přitom „hláškovat“.

Je jen otázkou času, kdy se objeví něco dalšího, třeba že Topolánek je nominantem Pirátů, jelikož mají stejného mediálního poradce, nebo že kdysi kdesi něco řekl. Každá hloupost použitá proti expředsedovi vlády mu však dodá na oblibě a pomůže mu do druhého kola prezidentské volby. Pokud by se v ní neměl utkat s Milošem Zemanem, bylo by to pro celou Českou republiku jen dobře.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora