Vztahy mezi premiérem v demisi a ministryní obrany jsou na bodu mrazu a Karla Šlechtová už zřejmě počítá s tím, že se v nové vládě Andreje Babiše neobjeví. Po kritice Lidových novin je totiž zřejmé, že se s bývalou oporou týmu předsedy hnutí ANO nepočítá. Ministryně reaguje po svém a po odvážném dopisu Babišovi se s ním vyrovnává i na sociálních sítích. Úvodní fotografie na Facebooku, kterou si Šlechtová změnila teprve před několika dny a na níž byla s premiérem v demisi, náhle zmizela.

O konci bývalé ministryně pro místní rozvoj se spekuluje už delší dobu, ale bylo zřejmé, že důležitým signálem bude mediální útok Babišových novin. Ten přišel ve středu a opět se o něj, stejně jako v případě Heleny Válkové, postaral novinář Martin Shabu, který je neoficiálním „odstřelovačem“ nepohodlných ministrů.

Kritika Šlechtové za využívání VIP salonku na letišti, které mělo stát přijít na 300 tisíc korun, což je proti 50 milionům, o které patrně Babiš neoprávněně obral Evropskou unii minimální částka, se stala důvodem, kvůli kterému Lidové noviny zaútočili na ministryni.

Ta se ovšem nedala a Babišovi poslala dopis, ve kterém ho žádá, aby zkontroloval hospodaření všech ministerstev, čímž si „dovolila“ dost. Už na středeční tiskové konferenci premiér v demisi jasně naznačil, že není spokojen, když někdo zbytečně utrácí, protože on sám je vzorem šetřivého politika, který stát nijak neobírá o peníze. Dopis od Šlechtové ho musel rozlítit ještě víc.

Naštvaná je ovšem i ministryně obrany. Po kritických slovech na adresu Babišových Lidových novin se „pomstila“ i svému šéfovi. Na Facebooku totiž smazala společnou fotografii, kterou si jako úvodní umístila na sociální síť ani ne před týdnem. Vypadá to tedy, že vztah mezi oběma politiky ANO už není tak harmonický, jak se zdálo ještě donedávna.

Konec Karly Šlechtové ve vládě je neodvratný, nyní jde už pouze o to, jak důstojně ministryně skončí. Pokud se bude aktivně bránit a snažit se dokázat, že nechybila, může se těšit na mediální útoky, které rozhodně nebudou příjemné.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora