Exministryně obrany Karla Šlechtová dnes vládu svého šéfa Babiše možná nepodpoří. Na přímý dotaz novinářů z aktuálně.cz řekla, že to nechá bez komentáře, že se rozhodne až dnes. Šlechtová se v posledních týdnech proměnila z poslušné členky vlády kritička vládního projektu. Dokonce naznačuje, že z ministerstva obrany jí Babiš vyhodil, protože odhalila korupční vazby ve svěřeném rezortu.

„Já už jsem to rozpletla, taky proto jsem musela asi jít,“ řekla ke svému konci v čele obrany Šlechtová. Současně připustila, že krická k současnému vládnímu projektu je v ANO jen ona. Ostatní budou hlasovat pro. Také naznačila, že v hnutí mohou panovat obavy z případné msty ze strany Babiše a spol., pokud by někdo z poslanců pro vládu nehlasoval. „Podívejte se na mě, jak jsem dopadla. Myslíte si, že někdo bude proti?“ řekla doslova aktuálně.cz.

I když byla Šlechtová nadšenou fanynkou Andreje Babiše a Miloše Zemana, nepomohlo jí to. Babiš jí do další vlády nevzal, Zeman se s ní dokonce odmítl sejít. Viditelně zklamaná Šlechtová před pár dny oznámila, že hodlá vydat knihu pamětí o tom, jak to v tuzemské politice chodí. Nyní působí jako řadová poslankyně ANO, na sociálních sítích však svoji stranu kritizuje.

Karla Šlechová je další z řady lidí, které Babiš odstranil s pomocí svých novinových titulů Mf Dnes a Lidové noviny. Již klasický postup je ten, že kdo se Babišovi znelíbí, je těmito stranickými plátky vláčen ve skutečných nebo vykonstruovaných kauzách tak dlouho, dokud šéf neřekne dost, už to stačilo. Vaše kauzy poškozují naši vládu, musíte odejít.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora