Pokud by byla pravda, že nový americký prezident pozval toho našeho do Bílého domu, musí Donald Trump dobře vybírat, kdy Miloši Zemanovi zavolá. Česká hlava státu má totiž svůj program tak přeplněný, že mu v něm zbývá zhruba čtrnáct dní, kdy by mohl do USA odcestovat. Existuje ještě jedna varianta, ale ta se zdá jako úplně nemožná. Zeman by musel zrušit nebo přeplánovat cestu do Číny.

Podle vyjádření Jiřího Ovčáčka by návštěva ve Spojených státech mohla zřejmě proběhnout na konci května. Tam má ovšem Zeman v kalendáři zapsánu cestu do své milované Číny. A vzhledem k tomu, že podle informací serveru Aktuálně.cz hned nato hodlá český prezident zamířit do Vietnamu, není moc možností, jak se „otočit“ ve Washingtonu. K tomu se ještě ani americký prezident nechystá na konci května na Zemana v Bílém domě čekat, ale letí na návštěvu Evropy.

Zemanovi nejbližší, tedy Ovčáček a Kmoníček mlží a nechtějí se bavit ani o datu návštěvy, ani o možné kolizi s termínem cesty do asijských zemí. „Spekulativní otázky ponechávám bez odpovědi,“ řekl například hradní mluvčí. Kmoníček zase vypráví o tom, že k návštěvě může dojít kdykoliv po 24. dubnu.

Vypadá to tedy, že buď k žádné návštěvě v sídle prezidenta Spojených států amerických nedojde, protože se to zkrátka nebude hodit do Zemanova harmonogramu, nebo bude ještě veselo. Rušit totiž státní návštěvu v Číně není jako zavolat babičce, že nepřijdete na nedělní oběd.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora