Majitel TV Barrandov a „moderátor“ několika pořadů na této komerční stanici Jaromír Soukup přinesl na televizní obrazovky nový způsob komunikace. Dezinformace prostřednictvím placených komparzistů, které používá v několika pořadech, které jeho stanice vyrábí. Důkazem je i nový pořad Aréna Jaromíra Soukupa, kde se jako „lidé v publiku“ objevily známé televizní tváře.

Na to, že generální ředitel skupiny TV Barrandov upřednostňuje ve svých politicko-debatních pořadech zástupce hnutí ANO a SPD, upozornil deník FORUM 24 již několikrát a tímto faktem se zabývá i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která s největší pravděpodobností udělí komerční stanici finanční pokutu.

Nyní ovšem Soukupova televize přišla s dalším způsobem, jak obelhávat své diváky a ovlivňovat jejich přemýšlení. Do pořadu Aréna JS totiž, patrně za úplatu, instaluje komparzisty, které již dříve použila ve svých pořadech, například v Nebezpečných vztazích moderátora Jana Musila.

Tito špatní herci se tak stali debatujícími s předsedou odborářů Josefem Středulou a snažili se tak vzbudit dojem, že dochází k opravdové diskuzi. Místo toho se jedná o předem domluvené a do scénáře zapsané dotazy, které zaplacení „rozhořčení občané“ pokládali.

Nevýhodou produkce TV Barrandov je její amatérismus. Starší paní, která se rozčilovala v Aréně, totiž den před tím seděla ve studiu ulhaného Musila a vyprávěla se slzami v očích smyšlený příběh o tom, jak se k ní zachovaly její děti, které neprojevují dostatečně svou lásku.

Další rozzlobený muž z davu zase před lety bojoval o 50 tisíc ve Výměně manželek na TV Nova. Dá se tedy vůbec věřit tomu, co Barrandov nabízí svým divákům, když prokazatelně minimálně ve dvou pořadech lže a zarytě se tváří, že natáčí skutečnost?

Pokud jde o „vztahové“ pořady, dá se to přejít mávnutím ruky a Jana Musila označit za zoufalce, ale jestliže se začne lhát i v publicistických pořadech, měla by Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zasáhnout a začít jednat o odebrání licence.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora