Seznam, na němž má Jaromír Soukup zapsané všechny své nepřátele, se neustále prodlužuje. Nejnověji se na něj zařadil i jeden z nejbohatších mužů v zemi, majitel fotbalové Sparty, nebo deníku Blesk Daniel Křetínský. Překvapivě, dlouhé roky totiž podle mnohých zákulisních informací existovala utajená nepsaná dohoda o vzájemném mediálním neútočení. Ta ovšem vzala za své zveřejněním fotografií Soukupa se ženou, která není „jeho“ Kateřina Brožová.

Tyto paparazzi snímky zveřejnil nejprodávanější deník v zemi, bulvární Blesk, jehož vydavatelem je Czech News Center, ovládané právě Křetínským. Článek s fotografiemi zřejmě velmi narušil domácí pohodu u majitele TV Barrandov. Léta pracně budovaná idylka mediálního magnáta a herečky, která se stala hlavní tváří jeho televizní stanice a zhruba šesti časopisů ze Soukupova portfolia, bere poslední týdny za své.

A to musí Soukupa neskutečně stresovat a štvát. Nenávidí totiž, když něco nemá pod kontrolou, a to se nyní stalo. Přestože roky dokázal všechny negativní články o sobě i Brožové v Blesku pod pohrůžkou stopnutí inzerce, kterou deníku poskytuje jeho mediální agentura, zastavovat, nyní se někde stala chyba. Najednou se to nepodařilo, což ovšem sotva bude na Křetínského objednávku. Ten má totiž určitě daleko důležitější starosti, než se zabývat soukromým životem a údajnými milenkami majitele televizní staničky, která se profiluje pouze jako TV kanál prezidenta republiky a předsedy SPD.

Pomsta Jaromíra Soukupa na sebe nedala dlouho čekat, což bylo očekávatelné, protože v tomto směru je „moderátor“ velmi předvídatelný a průhledný. Od chvíle, kdy vznikl pořad Kauzy JS, má Soukup pro vyřizování si účtů dokonce pravidelný vysílací čas. Program „investigativního“ díla komerční stanice se pak řeší podle aktuálních potřeb pana majitele. Za své vzala dokonce i každotýdenní honitba na Českou televizi a její zaměstnance.

Nyní bylo třeba ukázat Křetínskému, že si dovolil dost. Soukup tedy v průběhu Kauz zpochybnil jeho podnikatelský vzestup, ve svých spekulacích ho zatáhl do nemalého množství podivných obchodů, samozřejmě bez sebemenšího důkazu, vyčetl mu, že se snaží ve Francii koupit módní časopis. Ten totiž podle Soukupových představ použije k ovlivňování francouzské vlády, která mu pak celá vystrašená bude přihrávat jednu zakázku za druhou.

Jako téma samozřejmě nemohl chybět ani Mirek Topolánek, expremiér a kandidát na prezidenta, který svou manažerskou kariéru posledních let spojil s miliardářem, který se zrovna propracoval na přední místa na Soukupově seznamu pomsty. Ačkoliv v předvolebním Duelu na TV Barrandov byl Topolánek po Zemanovi jediným kandidátem na Hrad, kterému Soukup nenadával a neurážel ho, nyní je vše jinak, jakákoliv špína se hodí.

Blud, spekulace, výmysly, podpořené ještě jednou Soukupovou zoufalostí. Útokem na Křetínského dlouholetý vztah, který majitel a ředitel TV Barrandov rozpitvával do podrobností s trapným dovětkem: „To je osobní věc pana Křetínského, do toho se mu nechci míchat.“ Majitel fotbalové Sparty je podle Soukupových „novinářů“ tím, kdo má milenku, takže jak si vůbec může dovolit jeho deník něco podobného psát o majiteli TV Barrandov.

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, říká se. Ve středečních Kauzách Jaromíra Soukupa to bylo vidět.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora