Server iRozhlas.cz informuje o případu velmi zvláštní policejní kontroly. Na tom, že strážníci zastavili Pavlu Hrtoňovou při běžné silniční kontrole, by nebylo nic divného. Zvláštní je ovšem výsledek – v policejní cele skončila její dcera, která seděla na místě spolujezdce. Policista totiž chtěl, aby se legitimovala.

Hrtoňová popsala celou věc serveru iRozhlas.cz následovně: Policista jí sdělil, že spáchala přestupek, kterého si ovšem nebyla vědoma. „Z tohoto důvodu jsem se rozhodla, že chci, aby můj domnělý přestupek byl projednán ve správním řízení, protože jsem si nebyla vědoma jeho spáchání. Policista vypisoval potřebnou dokumentaci. Mezi mnou a hlídkou nedocházelo k žádné komunikaci, seděla jsem v autě s dcerou. Když policista dopsal záznam o přestupku, dal pokyn k fotografování mě a mého auta. Dotázala jsem se ho na základě, jaké právní kvalifikace takto činí. Odvětil mi, že si všechny paragrafy nemůže pamatovat,“ uvádí řidička.

Následně policista vyzval dceru, aby mu předložila občanský průkaz. „Dcera to odmítla s tím, že nevidí důvod. Žádný jí nesdělil. Policista se pak začal chovat agresivně a vyhrožoval jí, že ji předvede na stanici v Králově Poli. Dcera odvětila, že jí nesdělil jediný důvod, proč by s ním měla odjet na policejní služebnu,“  tvrdí Hrtoňová.

Dívka dostala pouta a byla odvezena na služebnu. Policie k celé věci podala jediné vyjádření: „Jedna z žen ve vozidle, které spáchalo přestupek, odmítla prokázat svou totožnost a nedbala výzev policistů. Byly použity donucovací prostředky (v souladu se zákonem) a byla zajištěna. Po ukončení úkonů byla ze zajištění propuštěna.“

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora