Stanovisko Pirátů, podle kterého chtějí podpořit na pozici předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka z ANO, což mimo jiné znamená darovat Babišovi i třetí pokus o sestavení vlády, vyvolalo kritiku opozice. Zbyněk Stanjura z ODS hovoří o tom, že se Piráti stávají součástí mocenského paktu Zeman–Babiš.

„Rozhodnutí Pirátů o podpoře nominanta ANO Radka Vondráčka na předsedu PSP je bianco šekem pro samovládu Andreje Babiše a Miloše Zemana. Je to velká rána do systému brzd a protiváh. Andrej Babiš díky tomuto rozhodnutí bude moci manipulovat nejen poslaneckou sněmovnou, ale i celou českou politikou. Každý, kdo bude hlasovat pro nominanta ANO na předsedu PSP, stává se přímo či nepřímo součástí mocenského paktu Zeman–Babiš. Dává tím Zemanovi a Babišovi zadarmo i třetí pokus při sestavování vlády, který má v rukou předseda PSP,“ píše Stanjura.

„Je pro nás velkým zklamáním, že se součástí tohoto paktu stali i Piráti, kteří se snažili prezentovat jako nový vítr české politiky. Místo toho několik málo týdnů po volbách sedli na lep duu Babiš–Zeman a bohužel se stali jejich užitečnými idioty,“ uzavřel Zbyněk Stanjura.

Zda Piráti skutečně Vondráčka podpoří však není zcela jasné. Stanovili si totiž podmínku, že ANO musí opozici „nechat“ všechny výbory. Tomu se Babiš vysmál.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora