Celní úřad pro Pardubický kraj nařídil uzavřít bar na Orlickoústecku, protože neměl elektronickou evidenci tržeb (EET). Celníci zjistili, že obsluha, ačkoliv přijímá hotovostní platby od zákazníků, nevystavuje účtenky a neodesílá datové zprávy správci daně.

„V regionu to není první případ vážného porušení evidence tržeb,“ řekl mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.

„Dalším prověřováním kontroloři přišli na to, že v baru dokonce není žádné zařízení, prostřednictvím něhož by bylo možné informace o tržbách zasílat. Přivolaný majitel se hájil tím, že pokladnu odvezl do opravny v zahraničí,“ uvedl Kánský.

Pracovníci pardubického celního úřadu už v květnu dali zavřít obchod s textilem. Podnikatelka tržby neevidovala, údajně jí prý takto radil daňový poradce. Celníci v regionu zkontrolovali u více než 300 subjektů dodržování povinnosti EET. U třetiny z nich, s výjimkou dvou výše zmíněných případů, odhalili méně závažné chyby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner