Hnutí ANO je tu pro všechny, takže další strany jsou zbytečné. Stačí jen jedna politická strana. V tomto duchu se Andrej Babiš vyjádřil v rozhovoru pro Českou televizi. Z rozhovoru také vyplynula jeho strategie v povolebním vyjednávání. Je děsivá. Politické strany by se neměly nechat nalákat. Bude je to stát všechno.

Babišova představa je taková, že zůstane jeho menšinová vláda a ostatní strany mu dají důvěru. To je první ušpinění. Podpoří vládu trestně stíhaného člověka. Následně s každou ze stran prosadí, co se mu bude chtít. S komunisty zdanění církevních restitucí, s komunisty a SPD referendum o vystoupení z EU, atd.. A co by takové kroky znamenaly například pro hnutí STAN, nebo pro ČSSD a Piráty? Tyto strany, pokud by daly důvěru Babišovi, by tím i legitimizovaly všechny jeho stát a demokracii bourající zběsilosti. Babiš by pak před volbami vykřikoval, pročpak nás kritizujete za vystoupení z EU, vždyť naši vládu jste sami podpořili. Politici nyní opozičních stran by tak mohli udělat jediné. Sklonit hlavu. A kdo by takovému politikovi znovu dal hlas?

Plány Babiše s tuzemskou politikou jsou drastické. Ve volbách chce získat přes padesát procent hlasů. Když mu to lidé nedali za koblihu, přichází s novou strategií, likvidací ostatních stran tak, aby tu skutečně zůstala jen jedna velká strana, jeho politická firma ANO.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora