Falešné profily podporující Andreje Babiše jsou další z metod marketingových mágů z jeho hnutí. Zkrátka když se nenajde dostatek lidí, kteří by pochvalně komentovali statusy firmy ANO na sociálních sítích, sedne si několik zaměstnanců k počítači a za chvíli se zrodí několik nových uživatelů, kteří shodou okolností podporují myšlenku, že bude líp. Najednou se tak příznivkyní Andreje Babiše stala i švédská herečka a manželka fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviče.

Takzvané fake profily používá na sociálních sítích kdekdo. Vesměs se jedná o lidi, kteří se stydí být spojováni se svými názory, nebo o hatery, kteří do diskusí přispívají vulgárními komentáři. Hnutí ANO zřejmě používá stejnou metodu, jen v opačném gardu. Na facebookovém profilu Andreje Babiše jde především o vyjádření podpory ministru financí.

Přestože se většinou k vytvoření profilu použije jako profilová fotografie obrázek přírody nebo nějakého zvířete, vážnost vždy přidá lidská tvář. A tady právě ANO sáhlo trochu vedle. Helena Sezamová, která se naposled pochvalně vyjadřovala ke statusu vicepremiéra z Majálesu, má totiž vizáž Heleny Seger. Švédské herečky, modelky a manželky fotbalové ikony Zlatana Ibrahimoviče.

Sezamová by podle údajů na svém profilu měla být ze Senohrab a mezi její oblíbené političky patří například hejtmanka Středočeského kraje a místopředsedkyně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. Dá se ještě vůbec něčemu, co je spojeno s Andrejem Babišem věřit?

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora