Bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny a výrazná tvář ODS Miroslava Němcová předvedla při inauguračním projevu Miloše Zemana, že jí není lhostejné, když se hlava státu chová nepřijatelně. Svým odchodem z Vladislavského sálu získala velké sympatie i u lidí, kteří normálně politiku moc nesledují.

Svou odvahou se jako první zvednout a dát najevo postoj vůči prezidentovi, který uráží a napadá politické oponenty i novináře a rozděluje společnost, ukázala Němcová, že existují demokratičtí politici, kterým není osud národa lhostejný. To se rozhodl ocenit Tomáš Konečný, který na Facebooku vytvořil událost Květiny díků pro Miroslavu Němcovou, jejíž pomocí chce poslankyni ODS dokázat, jak si jí mnozí občané váží.

Co o akci píše její tvůrce:

Vážení. Podobně jako mnoho z vás cítím obdiv ke gestu Miroslavy Němcové, kterým dala najevo své stanovisko k (ne)prezidentskému projevu 8. 3. A za toto její gesto odvahy bych ji rád poděkoval jako občan a volič, který je rád, že v české politice pomohla zachovat nejen statečnost, ale i důstojnost.
Snad se sejde víc než jedna kytice. 😉
Plán je: předběžně na úterý 20. 3. (začátek schůze sněmovny) bychom nechali doručit paní poslankyni Němcové květiny jako poděkování za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta. V ideálním případě se zkusíme domluvit na možnosti osobního předání – pro ty, kteří se nemohou dostavit, je možnost na květiny přispět.

Budu velmi nakloněn nápadům na květiny. Zatím jsou v plánu následující:
– bílé lilie
– modré/fialové tulipány
– červené růže
(vedle toho, že se jedná o barvy trikolóry, symbolizují prý lilie poctivost a přímost, tulipány pak otevřenost a dobrotu, růže jsou obecně pak pro dámu vhodné).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora