Co teď? Říká si řada těch, kteří v pondělí přišli na náměstí ve svém městě a protestovali proti Ondráčkovi, Babišovi a Zemanovi. Včerejší akce totiž nebyla jen o Ondráčkovi. Podle provolávaných hesel byla mnohem více o odporu proti Babišovi. Jenže, co teď s tím?

Mnoho příspěvků v událostech na Facebooku volá po tom, aby se demonstrace opakovaly. Někteří se chtějí po Václaváku sejít na Letné. Další znovu a znovu v centru Prahy. Větší počet lidí volá po demonstraci ve čtvrtek před Pražských hradem – mělo by jít o akci zaměřenou především proti Zemanovi, kterého v ten den čeká inaugurace.

Pondělní akce měly sílu. Pokud mají skutečně něco dokázat, měly by se opakovat. Jsou průlomem. První velká, celostátní akce proti Babišovi. Lidem už dochází, že nechtějí premiéra v demisi, který je trestně stíhaný, v EU se na něj dívají skrz prsty a především premiéra, který vládne s pomocí komunistů a extremistů. Ne, tahle republika není Andreje Babiše a on si to po včerejšku začíná uvědomovat. Otázka zní: Co teď? Kde a kdy se sejdeme?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora