Válka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpen a tamními médii má další pokračování. Trump prohlásil, že je třeba přezkoumat a případně odebrat licence televizním sítím. Svobodu tisku přitom zaručuje první dodatek americké ústavy ratifikovaný v roce 1791. CNN píše o útoku na demokratické hodnoty.

„Televizní zpravodajství se stalo tak stranickým, zkresleným a falešným, že je třeba licence prošetřit a případně zrušit. K veřejnosti to není fér,“ napsal dnes americký prezident na Twitter.

Včera se navíc Trump přímo opřel do NBC a CNN. „Prolhaná NBC News si vymyslela zprávu, že chci desetkrát zvýšit jaderný arzenál USA. Je to čirá fikce, co mě má ponížit. NBC=CNN,“ napsal Donald Trump na svůj twitterový účet.

První dodatek americké ústavy ratifikovaný v roce 1791 zní takto: „Svoboda vyznání, tisku, projevu, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd.“

CNN hovoří o útoku na svobodná a nezávislá média. „Demokracie je založena na svobodné a nezávislé žurnalistice. Pokud by měl/Pokud má prezident nebo jakýkoliv vůbec možnost kontrolovat zpravodajská média, demokracie umírá,“ píše CNN. Ta dodává, že pravomoc zrušit vysílací licence televizním sítím prezident či federální úřady nemají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner