Válka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpen a tamními médii má další pokračování. Trump prohlásil, že je třeba přezkoumat a případně odebrat licence televizním sítím. Svobodu tisku přitom zaručuje první dodatek americké ústavy ratifikovaný v roce 1791. CNN píše o útoku na demokratické hodnoty.

„Televizní zpravodajství se stalo tak stranickým, zkresleným a falešným, že je třeba licence prošetřit a případně zrušit. K veřejnosti to není fér,“ napsal dnes americký prezident na Twitter.

Včera se navíc Trump přímo opřel do NBC a CNN. „Prolhaná NBC News si vymyslela zprávu, že chci desetkrát zvýšit jaderný arzenál USA. Je to čirá fikce, co mě má ponížit. NBC=CNN,“ napsal Donald Trump na svůj twitterový účet.

První dodatek americké ústavy ratifikovaný v roce 1791 zní takto: „Svoboda vyznání, tisku, projevu, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd.“

CNN hovoří o útoku na svobodná a nezávislá média. „Demokracie je založena na svobodné a nezávislé žurnalistice. Pokud by měl/Pokud má prezident nebo jakýkoliv vůbec možnost kontrolovat zpravodajská média, demokracie umírá,“ píše CNN. Ta dodává, že pravomoc zrušit vysílací licence televizním sítím prezident či federální úřady nemají.

Revue Forum Banner