Policisté doručili dvojci údajných dotačních podvodníků Babiš a Faltýnek obvinění. Hrozí jim až deset let za mřížemi a České republice obrovská ostuda. Ministr financí krade evropské dotace. Tak může dopadnout rozsudek.

Oba hned přišli s tím, že podají stížnost. Babiš už ji údajně podal. Co tím změní? Podvod přestane být podvodem? Díky stížnosti neukradnou padesát milionů? Asi ne. Jediné, na co si mohou stěžovat, jsou oni sami. Na to, že se do údajného podvodu pouštěli. Na to, že si mysleli, že se na to nepřijde. Přišlo se na to a nejde o nic drobného. Ve vězení mohou skončit nejen oni, ale také děti a Babišova manželka, s ní i její bratr. Taková je to účelovka.

Babiš jistě brzy přijde s tím, že je to cez čáru, jak s oblibou křičí. Jenže ono to není cez čáru, dokonce ani přes čáru, jak se říká v České republice. Všechny dosud zveřejněné údaje, lži, nahrávky, dokumenty a další důkazy, které unikly na veřejnost, hovoří jasně. Podvod s největší pravděpodobností spáchali, dotaci určenou pro drobné podniky si přivlastnilo okolí druhého nejbohatšího muže v zemi. Nic méně, nic více. To, že jde o nemorální záležitost, Babišovi nedochází.

Už teď je to ostuda neuvěřitelného rázu. Oba obvinění politici nemají na to, aby z volebního klání odstoupili. Jasné stop by jim měli dát voliči. Člověk obviněný z rozkrádání peněz Evropské unie nemůže řídit Českou republiku. Do vynesení rozsudku on ani jeho zaměstnanci nesmějí být ve vládě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora