Z České republiky do Bavorska putuje ilegálně stále více migrantů, řekl nyní bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann pro nedělnímu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Herrmann představil také záměr pokračující migraci z ČR zastavit. Mezitím se pak český premiér neobává možného scénáře, že by při odmítnutí od našich západních sousedů, končili příchozí na našem území.

,,Každopádně migranti, které loví z moře, nejsou lidé, kteří prchají před válkou. To jsou lidé, kteří si zaplatili cestu do Evropy za lepšími sociálními dávkami, hlavně v Německu,“ doplnil svůj pohled Babiš pro Novinky.cz.

Babišovo prozápadní podnikání je dnes naší paradoxní výhodou. Předseda hnutí ANO se snaží vycházet s hlavními představiteli Evropské unie, jak to jen lze. Po nedávném summitu v Bruselu ohledně otázky migrace přijel spokojený. Státy se shodly na zamítnutí kvót a zavedení dobrovolné pomoci podle vůle jednotlivých zemí. Premiér vzápětí popřel jakoukoliv českou spoluúčast na přijímání migrantů.

Za Babišovy vlády Česká republika nadále figuruje v Unii pouze jako příjemce dotací a pomoci ostatním státům se vyhýbá. Otázkou zůstává, jak dlouho to budou naši okolní sousedé tolerovat.

Revue Forum Banner