Tomio Okamura se svým hnutím SPD obvinil Piráty, že vyzvali své příznivce, aby ničili jejich volební billboardy. Odkazovali se přitom na údajnou výzvu jejich bývalého marketingové experta Jakuba Horáka, který měl prohlásit, že se strana po poradě s předsedou strany Ivanem Bartošem chystá na frontální útok na voliče SPD.

Ovšem Horák ani nepracuje na volební současné kampani Pirátů. Jeho působení bylo čistě jednorázové, kdy je dovedl s úctyhodným výsledkem 10,8 % do poslanecké sněmovny. Nyní se věnuje vlastní kandidatuře do zastupitelstva na Praze 1, kde kandiduje z šestého místa kandidátky TOP 09.

Avšak nařknutí SPD má důležitější podtext. Strany si zřejmě uvědomují velký průnik svých potenciálních voličů a snaží se je přetáhnout na svou stranu všemi dostupným zbraněmi. Obě parlamentní uskupení se snaží přesvědčit své voliče, že právě oni se nachází v roli obětního beránka.

,,Zatím je to právě naopak. SPD mobilizuje svoje voliče skrz smyšlené argumenty na plakátech,“ reagovala na vývoj situace místopředsedkyně Pirátu Olga Richterová v Seznam TV.

Do strany Pirátů vkládalo mnoho středo pravicových voličů velké naděje. Slibovali si proměnu České republiky v nové Estonsko, ale prozatím stranu doprovází pouze zklamaní voliči a mnoho skandálů. Od těžby bitcoinů, před podporu komunistického básníka Sýse na vyznamení, až k focení selfii na oslavách Dne vítězství na Ruské ambasádě. Piráti pomalu, ale jistě odhalili, že jejich skutečnou cílovou není ani tak městský liberál jako příznivce krajní pravice. A Tomio si je své konkurence dobře vědom.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora