Praha 30. května (ČTK) – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes sejde s předsedou STAN Petrem Gazdíkem a středočeskou zastupitelkou za toto hnutí, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Jednat budou o zániku mandátu Drábové, o kterém ministerstvo vnitra rozhoduje ve správním řízení.

Spor o mandát Drábové trvá od loňských říjnových voleb do krajských zastupitelstev, kde získala nejvíc preferenčních hlasů. Ministerstvo tvrdí, že funkce zastupitele a vysokého státního úředníka jsou neslučitelné. Drábová se však mandát složit nechystá, funkce ji odmítlo zbavit i krajské zastupitelstvo. Definitivní rozhodnutí je nyní na Chovancovi, který může zánik mandátu vyslovit. Hnutí STAN chce, aby se sporem zabýval soud.

V obdobném postavení jako Drábová byla v Královéhradeckém kraji náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), která ale již mandát krajské zastupitelky koncem dubna sama složila. Další tři vysoce postavení státní úředníci problém vyřešili dříve.

Revue Forum Banner