Premiér Andrej Babiš dnes vystoupil na tiskové konferenci k vládním tématům, ale otázky se opět stočily k povolebnímu břemenu, které poslední dny těžce nese. Největší ránou je aktuální ztráta Brna, kde primátora Vokřála zřejmě nahradí Markéta Vaňková.

,,Pan Fiala, který se v minulosti distancoval od kmotrů ODD, jim dnes znovu fandí. To opět dokazuje, že se ODS  v zásadě nezměnila,“ komentoval nový vývoj v brněnském vyjednávání premiér.

Předseda občanských demokratů Petr Fiala si slovní útok nenechal jen tak líbit a reakce na sebe nenechala dlouho čekat: ,,Podle Andreje Babiše fandím kmotrům. Být na jeho místě, raději bych o kmotrech moc nemluvil. Na rozdíl od pana Babiše se s nikým takovým neznám, natož abych si s ním tykal, či obchodoval.“

I když ANO vyhrálo ve všech krajských městech s výjimkou Prahy a Liberce, ostatní se mu vyhýbají obloukem, a vzniká tak jedna bezbabišovská koalice za druhou.

,,Návrat jedné z nejhorších frakcí opoziční smlouvy v Brně je špatná zpráva. Snad je to jen sebevražedná naivita místních lidovců, a především pirátů, kteří jsou nepolíbeni historií brněnské korupce z přelomu tisíciletí. Jen proto podpořili návrat toho nejhoršího z dějin ODS a ČČSD ve městě,“ pokračoval Babiš.

Babiš opomenul fakt, že ANO plánovalo složit koalici právě s údajnými kmotry z ODS. Ti se ovšem rozhodli definitivně zpřetrhat vazby s hnutím a nabídkou více míst v radě pro pirátské zastupitele, vyjednali post primátora pro Markétu Vaňkovou.

Tím ovšem Babišovy strasti nekončí, události posledních hodin napovídají, že se situaci bude opakovat i v Plzni, kde místo primátora zaujme Petr Baxa z ODS.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora