Jaroslav Faltýnek měl tento týden výstavu vlastních obrazů. Výtěžek z akce, na kterou byla potřeba pozvánka, daroval prostějovské škole pro handicapované děti. Zprávu přinesl server Aktuálně.cz.

Prodaly se celkem tři obrazy, z toho u dvou se již ví, kdo je novým majitelem. 180 tisíc korun dal za Faltýnkův obraz Marek Dospiva ze skupiny Penta. Na sociálních sítích se již pochybuje, že by se Dospiva zúčastnil výstavy, jen aby se podílel na charitativní akci. Penta má totiž developerské zájmy v Praze, kde má Faltýnek vliv.

Druhý obraz se prodal přesně za milion korun. Koupil jej Libor Hledík, majitel firmy Trade Fides. Ten byl podle svých slov přesvědčený o zájmu investovat rovný milion již před akcí. Společnost Trade Fides podniká v oblasti bezpečnostních služeb.

Hledík strávil před dvanácti lety 81 dnů ve vazbě kvůli podezření z korupce. Nesl totiž zrovna v obálce milion korun, kterým se měl pokusit uplatit Miroslava Beňa, úředníka ministerstva obrany. Soud však po pěti letech přijal Hledíkovo vysvětlení, že šlo o náhodu a peníze byly určeny jako půjčka pro jednoho zaměstnance.

Majitel Trade Fides přiznává, že se nyní věnuje spíše developmentu.

Mezi dalšími účastníky akce byl například šéf dozorčích tří státních firem Milan Feranec, advokát angažovaný v několika státních firmách Květoslav Hlína, náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola, primátorka Adriana Krnáčová, šéf DPP Martin Gillar, majitel banky Creditas Pavel Hubáček nebo Dušan Palcr, spolumajitel J&T.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora