Sociální demokrat Jaroslav Foldyna se po volebním debaklu ČSSD rozhodl rezignovat ze všech stranických funkcí. Vedle místopředsednického postu, plánuje opustit i místo v okresní organizaci. Prezident Miloš Zeman označil celou akci za zbabělost, což si amatérský boxer nenechal jen tak líbit.

,,Nerad dělám radost lidem, kteří se třesou na můj odchod. Prezident nemá pravdu, já z bojů neutíkám, naopak je vyhledám. V reakci se mi ozvaly stovky lidí, včetně krajské organizaci, nyní velmi váhám, zda funkci místopředsedy opustit,“ řekl politik pro DVTV.

ČSSD zaznamenala významný propad po celé České republice, včetně Prahy, kde se nedostala ani na Magistrát. Za svůj osobní neúspěch v Děčíně, kde nebyl zvolen do zastupitelstva, pak viní Foldyna tamní společenské naladění. Místní klub sociální demokracie považuje za jedno vyloučené ghetto na okraji města. Jestli se tedy rozhodne přece jenom opustit vrcholné vedení ČSSD, ukáží příští dny.

Tak i tak si Miloš Zeman nenechá ujít příležitost, kdy by mohl popíchnout současné členy své bývalé strany. Ovšem v případě rezignace Jaroslava Foldyny je jediné mínus, že doposud nepřišla. Poslanec na sebe upozornil již během květnové návštěvy motorkářského gangu Noční vlci v Praze, kdy sprostě křičel na aktivistu a záhy vypustil na sítě video, v němž odmítl jakoukoliv omluvu a šel de facto proti přání vlastního předsedy.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora