Včera rezignovala ministryně spravedlnosti Taťána Malá. Podle svých slov nechtěla  dopustit špinění jména hnutí ANO, i když dopoledne ještě rezignaci dementovala. Následně se sešla s šéfem Babišem a názor rázem změnila sto osmdesát stupňů. Následovala tak model odcházení v hnutí ANO. Babiš se s dotčeným aktérem sejde a ten rázem oznámí ,,dobrovolný“ odchod, aby si zachoval zbytek legitimity před veřejností.

Otázkou ovšem zůstává, stalo se plagiátorství novým měřítkem odbornosti?

,,Politická ostražitost ČSSD je mimořádná. Pan poslanec Tomáš Hanzel do dnešního dne nepromluvil ve sněmovně jediné slovo a v životě nenapsal žádnou diplomovou práci. Tím je zcela neprůstřelný a jeho kvalifikace na místopředsedu sněmovny je tak stoprocentní,“ komentoval dnes situaci ve sněmovně předseda poslaneckého klubu TOP 09 Kalouse.

To, co by se v minulosti zdálo nepředstavitelné, je dnes normou. Komunisté jsou díky Andreji Babišovi znovu u vlády. A zatímco se dříve se vedly polemiky, jakou kvalifikaci by měl kandidát na ten či onen post mít, dnes je vítaný pouhý deficit potenciálních skandálů, které by se mohly další den objevit na titulních stranách novin.

Revue Forum Banner