Bývalá komunistická poslankyně Marta Semelová vystoupila na předvolební debatě primátorských kandidátů na lodi Cargo Gallery. Zprvu se tvářila, že najde shodu s leckým, ale v závěru si libovala především nad populistickým programem ČSSD:

,,Sociální demokraté přejali náš program z roku 2007 o slevě na jízdné. Snad si tedy konečně budeme rozumět, a to nejenom s panem náměstkem pro dopravu Dolínkem,“ pobídla Semelová svého protikandidáta Landovského z ČSSD.

Při pohledu na předvolební plakáty ČSSD dostává člověk totiž rázem pocit, že na konci silnice může zahodit peněženku, protože od teď bude již všechno zadarmo. Tu zlevníme jízdné, jinde zase zrušíme poplatky, které jsou ve skutečnosti nezbytné pro plnění městské kasy.

Nezbývá než doufat, že prvoplánově populistické slib jízdného zdarma je bod, kde jejich myšlenková shoda začíná a končí. Pokud má ČSSD přežít další volby, měla by si především zachovat étos tradiční sociálně-levicové strany.

Neboť Marta Semelová proslula hlavně svými výroky, kdy zpochybňovala vynucenost přiznání Milady Horákové a dodnes pak relativizuje celkovou tvrdost období normalizace.

Semelová na podzim neobhájila svůj post poslankyně, a tak nyní kandiduje nejenom na Magistrát, ale i do Senátu na Praze 12. Členka KSČM to v okrsku nebude mít jednoduché, kandiduje tu i neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer či bývalý ministr financí ANO Ivan Pilný.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora