Mladá sebevražedná atentátnice dnes v Nigérii zabila sebe nejméně šest lidí, dalších 28 osob zranila. Žena podle místních úřadů odpálila nálož umístěnou na svém těle u hlavního autobusového nádraží ve městě Damaturu na severovýchodě země.
„Mladá dívka přišla krátce před 07:00 a chtěla vejít do autobusového nádraží. Nebylo jí to povoleno, protože se odmítla podrobit bezpečnostní prohlídce u vchodu,“ řekl agentuře AFP jeden ze svědků. Atentátnice se pak odpálila u projíždějícího taxíku plného lidí.
K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Podobné útoky, jichž se účastní mladé sebevražedkyně, provedlo v minulých měsících na severovýchodě země radikální islámské hnutí Boko Haram.
Během šestiletého ozbrojeného povstání s cílem vytvořit na severovýchodě Nigérie islámský stát už bojovníci Boko Haram připravili o život tisíce lidí. Od konce května, kdy se úřadu prezidenta ujal Muhammadu Buhari, který si potlačení islamistů dal za svou prioritu, má Boko Haram na svědomí další stovky lidských životů.